Yüzüklerin Efendisi’nin Yeni Oyunu “Return to Moria”da Gimli İkonik Rolüne Geri Dönüyor

Ünlü oyuncu John Rhys-Davies, Yüzüklerin Efendisi evreninde geçen ‘Return to Moria’ adlı hayatta kalma oyununda Gimli karakterini bir kez daha canlandıracak. 24 Ekim’de piyasaya çıkacak oyunda yer alan Rhys-Davies ise halinden oldukça memnun. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde cüce Gimli karakterini başarılı bir şekilde canlandıran John Rhys-Davies, “Return to Moria” adlı yeni oyunda bu ikonik rolünü tekrar üstlenecek.

2022’nin Haziran ayında duyurulan bu oyun, Orta Dünya’nın Dördüncü Çağı’nda geçiyor ve eski Cüce Krallığı Khazad-dum’un derinliklerine yapılan bir macerayı konu alıyor.

Rhys-Davies’in oyunda seslendirdiği açılış monoloğu, uzun yıllar terk edilmiş olan Moria’ya geri dönme çağrısı yapar nitelikte.

Gimli’nin bu şekilde tekrar canlandırılması, Yüzüklerin Efendisi evreninde nadir görülen bir durum.

Örneğin Hobbit filmlerinde karakterleri canlandıran oyuncular, Sauron’un Mordor’da yükselmeden önceki hallerini oynamışlardı.

Eurogamer’da yer alan bir habere göre John Rhys-Davies, “Return to Moria” oyununda yeniden Gimli karakterine bürünmekten oldukça memnun.

Gimli’yi “gerçekten sevdiği bir karakter” olarak tanımlayan Rhys-Davies, oyunun yeni bir hikaye sunmasının ve “ne olurdu” senaryolarını keşfetmenin çok eğlenceli olduğunu belirtiyor.

Açılış sahnesindeki ses performansı, Gimli’nin halen enerjik ve kararlı bir karakter olduğunu ortaya koyuyor.

Oyundaki tam rolü, 24 Ekim 2023’te piyasaya sürülene kadar netleşmeyebilir ancak sadece bu açılış sahnesi bile hayranlar için büyük bir heyecan kaynağı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx