Meta’nın Twitter’ı Tarihe Gömecek Platformundan Yeni Görüntüler Geldi: Instagram’a Çok Benziyor!

Elon Musk’ın başa geçmesinden itibaren çalkantılı günler geçiren ve artık batma noktasına gelen Twitter’ın son günlerini yaşadığı söyleniyor. Hal böyleyken, birçok kullanıcı Twitter’a benzeyen platformları arayışa çıkıyor. Bu durumda daha çok insanı kendi bünyesine çekmek isteyen sosyal medya şirketleri ise yeni Twitter için kolları sıvamış durumda. Son olarak Facebook ve İnstagram’ın sahibi konumunda olan Meta, Project 92 kod adlı yeni uygulaması adına yürüttüğü çalışmaları hızlandırdı. İşte detaylar…

Ünlü sosyal medya şirketi Meta, rakibi Twitter’ı unutturacak yeni platformunun ilk şemalarını hazırlamaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde şirket içinde yapılan önizleme toplantısından çıkan kararlara göre, Project 92 kod adlı sosyal medya ana temasını Instagram’dan alacak ancak kullanım biçimi Twitter’a daha çok benzeyecek.

ActivityPub isimli merkezi olmayan ağ protokolü ile çalışacak olan platform, bu yönüyle “Yeni Twitter” lakaplı Bluesky için de büyük bir rakip olacak.

Birkaç gün önce sızdırılan ve Project 92’ye ait olduğu söylenen bir tanıtım görseli, yeni sosyal medyanın iddia edildiği gibi Instagram ile beraber çalışacağını ve Twtter’ın sistemini benimseyeceğini kanıtlıyor.

Buna ek olarak ortaya çıkan başka bir poster ise, yeni platformun yazarları ön planda tutacağı ve tema olarak da Instagram’dan esintiler taşıyacağını gösteriyor.

İyi güzel de asıl ismi ne olacak? sorusunun cevabı ise çoğu kaynağa göre “Threads”. Ancak bu ismin henüz tam bir doğruluk payı olmadığını belirtmekte de fayda var.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni sosyal medya gerçekten Twitter’a bir yanıt olacak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir