İsrail – Filistin Savaşında Türkiye’ye Bekleyen Tehlike! Yeni Bir Mülteci Akını Yaşanır Mı?

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Filistin ve İsrail arasındaki çatışmalara ilişkin olarak Türkiye’ye yeni bir mülteci dalgasının gerçekleşebileceğini söyledi.

Saldırıda birçok Hamas mensubu, paramotorlarla İsrail’e sızarken, İsrail ordusu da Hamas’a Demir Yumruk operasyonuyla karşılık verdi.

Bölgedeki çatışmalar her geçen gün şiddetini artırırken hayatını kaybedenlerin sayısı bini geçti.

TURHAN ÇÖMEZ UYARDI: YENİ BİR MÜLTECİ AKINI OLABİLİR

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, bölgede yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. X hesabından yaklaşık 10 dakikalık bir video paylaşan Çömez, çatışmalar nedeniyle Türkiye’ye yeni bir mülteci olabileceğini belirterek uyardı.

İsrail’in 2 milyon Filistinli’nin yaşadığı Gazze’yi boşaltmak için kararlı olduğunu ifade eden Çömez, 1,5 milyon Suriyeli mültecinin yaşadığı Lübnan’ın da Hizbullah nedeniyle hedefte olduğunu vurguladı.
Çömez “İsrail 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze’yi boşaltmaya kararlı. 1.5 milyon Suriyeli mültecinin yaşadığı Lübnan da, Hizbullah nedeniyle hedefte. Pakistan ise 1.7 milyon kaçak Afganlıyı, 1 Kasım’dan sonra sınır dışı edecek. Yeni bir mülteci akını tehditi ile karşı karşıyayız. En üst düzeyde sınır güvenliği şart” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx