Hamza Dağ: İzmir’i daha yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz

İzmir’in Dikili ilçesinde esnafı ziyaret eden Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, daha sonra bir restoranda muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililerle bir araya geldi.

”İZMİR’İ DAHA YAŞANABİLİR, ADİL, FERAH BİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ”

Dağ, milletvekilliği boyunca vatandaşlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe olduğunu belirterek, kurulan bu bağ sayesinde İzmir’i daha yaşanabilir, adil, ferah bir şehir haline getireceklerini söyledi.

”ŞEHR-İ EMİN OLMAK ŞEHRİN İNSANLARININ HER ANINDA YANINDA OLMAYI GEREKTİRİR”

Sorun çözmede dolaylı iletişimi kabul eden birisi olmadığını vurgulayan Dağ, şunları kaydetti:

“Doğrudan iletişimi sonuna kadar uygulayan birisiyim. Bundan sonra da doğrudan iletişim uygulayacağız. Bu kardeşiniz sadece büyükşehir belediye başkanlığına talip değil, 1 Nisan’dan sonra İzmir’in şehr-i emini olmaya taliptir. Şehr-i emin olmak şehrin insanlarının her anında yanında olmayı gerektirir. Köyünüzde, mahallenizde bir derdi, sıkıntısı olan varsa Dikili’de Sema Akıncı Hanım’a, İzmir Büyükşehir’de Hamza Dağ’a ulaşacaksınız. Hamza Dağ, zaten bu sokaklarda olacak, sizin attığınız her mesajın, taleplerinizin sonuna kadar takipçisi olacak.”

Dağ seçilmesi halinde toplu taşımada 90 dakika uygulamasını hayata geçireceklerini ifade ederek, “Bir toplu ulaşım aracında kartınızı bastığınızda ücret neyse o kesilecek ve 90 dakika boyunca herhangi bir şekilde başkaca bir ücret ödeme durumu söz konusu olmayacak. Bu uygulama daha önce İzmir Büyükşehirde var olan bir uygulamaydı. Mevcut yönetim burada 120 dakika gibi bir süre çıkartıp ikinci, üçüncü binişlerde de ekstra bir ücret noktasına gitmişti. Şimdi biz 90 dakika uygulamasını daha yeni bir şekilde hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

Hamza Dağ, İzmir’e dair projelerini 13 Şubat’ta paylaşacaklarını sözlerine ekledi. Dağ’a programında MHP Dikili Belediye Başkan adayı Sema Akıncı da eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx