Fon Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin O Rakamlara Gidiyor!

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu Mark Yusko, Bitcoin fiyatının 2028 seviyelerini tahmin ediyor. Fon yöneticisine lider kripto önümüzdeki yıllarda 6 haneli rakamları geride bırakacak.

Mark Yusko, Bitcoin fiyat tahminlerini 3’e katladı

Ünlü yönetici daha öncede 100.000 dolar civarında yüksek çıta Bitcoin fiyat tahminlerine yer vermişti. En son açıklamalarında dikkatleri altın piyasasına çekti. Yusko, Bitcoin’in 2028’e kadar altın ile arasındaki farkı kapatacağını öngörüyor. Böyle bir durumda BTC’nin ulaşacağı şu seviyeleri belirliyor:

Altının parasal değeri yaklaşık 6 trilyon dolar. Bence Bitcoin, 2028’e kadar tüm bunların yerini alabilir. 6 trilyon dolarlık parasal değer, yaklaşık 10 kat artış anlamına gelir, bu da bize yaklaşık 300 bin dolarlık bir fiyat veriyor.

Yusko ayrıca Nisan 2024’te gerçekleşecek sıradaki BTC halving döngüsüne dikkat çekti. Lider kriptonun bu tarihe kadar 100 bin doları geri bırakabileceğini söyledi. Ünlü yönetici, 2028 için 300.000 doları olası bulurken, kısa vadede psikolojik 100 bin dolar eşiğini geçeceğimizden emin. Analizlerine göre:

Her Bitcoin halving döngüsünde bir sıfır ekledik. Bence BTC önümüzdeki Nisan’a kadar 100 bin dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşayabilir.

“Taşınabilir veya bölünebilir olmalı”

Mark Yusko’un güncel açıklamaları genel anlamda Bitcoin’i altın ile karşı karşıya getirdi. Uzman, altının taşınabilir veya bölünebilir olmadığının altını çiziyor. Bu tür varlıklar Ukrayna’da olduğu gibi özellikle savaş dönemlerinde kritik öneme sahip. Öte yandan Bitcoin bu sorunlara kalıcı bir çözüm getiriyor.

Bitcoin’in sosyal hakimiyeti artıyor

Yusko’un söyledikleri bir yana, 26 Temmuz’daki 0,25 baz puanlık faiz artırımı ardından BTC sosyal metriklerde öne çıkan isimlerden biri oldu. FOMC duyurusundan önce, BTC’nin sosyal hakimiyeti yaklaşık %22’lik bir düşüş yaşamıştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Ancak duyurudan sonra senaryo hızla değişti ve sosyal hakimiyet hızla %26’nın üzerine çıktı. Şu anda %25 civarında olmasına rağmen, FOMC öncesi seviyesinden daha yüksek olmaya devam ediyor.

Sosyal hakimiyetteki bu dikkate değer artış, genellikle piyasa katılımcıları arasında ilginç bir şekilde bir fiyat artışı olasılığını artırma eğiliminde olan bir korku duygusuyla ilişkilendirilir. Bu durumun dinamiklerini gözlemledikçe, kripto topluluğunda aşikar bir beklenti duygusu var. Birçoğu bu korku odaklı duygunun önümüzdeki günlerde gidişatını nasıl şekillendirebileceğini görmek için Bitcoin’in fiyat hareketlerini yakından takip ediyor.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

26 Temmuz’da, Bitcoin’in günlük grafiği, değerde hafif bir artışa tanık olarak bir umut ışığı gösterdi ve kârla kapatmayı başardı. Özellikle, bu esnada, daha önce düştüğü bir seviye olan 30.000 dolara yaklaştı. Şu anda hafif bir düşüşle tekrar 29.000 dolara yakın işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx