Everton’da Dele Alli krizi! İşte sözleşmesindeki özel madde

2022/2023 sezonunda Beşiktaş forması giyen İngiliz yıldız Dele Alli, bir dönem Ada’nın en çok konuşulan yıldız oyuncularından biriydi. Everton’dan kiralık olarak siyah-beyazlılara katılan yıldız oyuncu Haziran 2023’te takımına geri dönmüştü.

Bu sezon hiçbir maça çıkamayan 27 yaşındaki oyuncunun sözleşmesindeki özel madde ortaya çıktı.

SEAN DYCHE AÇIK KAPI BIRAKMIŞTI

Everton Menajeri Sean Dyche geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, Dele Alli ile ilgili gelen bir soruya şöyle yanıt vermişti: “Göreceğiz, kat etmesi gereken uzun bir yol var. Biz ona zaman tanımak ve alan açmak için kasıtlı olarak uzak tuttuk. Bu konuda anlaşmıştık. Umarım geri döner, bilemiyoruz.

Şu anda ona ihtiyacı olan mahremiyeti sağlıyoruz. Kendisi iyi durumda, geçenlerde onunla konuştum ve uzun uzun sohbet ettik. Yeni bir sakatlık olduğunu adlandırmak zor ama eminim bunu da atlatacaktır. Birkaç hafta önce onunla konuştum ve iyiydi.”

10 MİLYON STERLİN’E MAL OLACAK

İngiliz basınında yer alan haberlere göre; Dele Alli, Everton’da 20 maça çıkarsa Tottenham’a 10 milyon Sterlin ödenmesi gerekecek. Everton, Ocak 2022’de İngiliz oyuncuyu transfer ederken sözleşmesine böyle bir madde konulmasını kabul etmişti, ancak şimdilik bu ihtimal çok zor görünüyor çünkü Alli’nin sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx