Emrullah Erdinç Açıkladı: Dilan Polat, Cezaevinde de Boş Durmadı Hakaret İçerikli 300 Hesaba Dava Açtı!

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamarıyla tutuklanan Dilan ve Engin Polat kaosu bir an olsun dinmiyor. Polatların davasını en başından beri takip eden ve düzenli olarak yeni gelişmeleri aktaran Emrullah Erdin. bu sefer de Dilan Polat’ın cezaevindeyken bile nasıl para basmaya devam ettiğini açıkladı. Detaylar?

Kısacık bir süre içerisinde inanılmaz bir servete kavuşan ve lüks yaşantılarını bile isteye herkesin gözüne sokan Dilan ve Engin Polat’ın hikayesi mutlu sonla bitmedi.

Önce halkın, sonra da devletin gözüne batan Dilan ve Engin Polat önce gözaltına alındı. Ardından kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklandılar.

18 gündür cezaevinde olan çiftle ilgili birçok önemli isim her gün yeni açıklamalarda bulunmaya ve şaşırtmaya devam ediyor. Bu isimlerden biri de Gazeteci Emrullah Erdinç.

Erdinç, Dilan ve Engin Polat davasıyla beraber Candan kardeşlerin davalarıyla da ilgili yeni gelişmeleri düzenli olarak sosyal medya hesaplarından duyuruyor. Ve 2. Sayfa programına da sık sık katılıyor.

Geçtiğimiz saatlerde de Dilan ve Engin Polat hakkında konuşmak üzere 2. Sayfa programına konuk alan Emrullah Erdinç, yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

‘Polatlar, sosyal medyada paylaşım yapan ve kendilerine göre hakaret olduğunu iddia ettikleri kişilere davalar açıyor’ diyen Emrullah Erdinç, şu ana kadar 300 dava açıldığını belirtti.

Böyle bir durumda dosyaların uzlaşmaya gittiğini ve belli bir para karşılığında anlaşıldığını söyleyen Emrullah Erdinç, bunun bazı ünlülerin gelir kapısı haline geldiğini söyledi. “Dilan ve Engin Polat bu davalardan gelir elde edebilir” dedi.

Müge Dağıstanlı, “Davalının davacıya uzlaşmada ödeyecekleri rakam ne kadar?” sorusuna verdiği cevap ise şaşırttı… Emrullah Erdinç, “Uzlaşmada ödeyecekleri rakam kişi başı minimum 30 bin TL” dedi.

Ocak ayında bu 30 bin TL’ye de zam geleceğini ve bu rakamın bugünün rakamı olduğunu belirten Emrullah Erdinç, “30 bin TL, şu anki dosya için söylüyorum 300 dosyadan 9 milyon TL eder. Legal para mı? Tamamen legal para!” dedi.

Yani anlayacağımız o ki, daha önce YouTube’da yalnızca kendi hesabında aktif olan şarkısı ‘Enerciii’den de 5 milyon TL gelir ettiği öğrenilen Dilan Polat, cezaevinde de hala hayalimize sığmayan paralar kazanmaya devam ediyor…

Merak edenleriniz için Emrullah Erdinç’in sosyal medyada hakaret içerikli hesaplara açılan davalarla ilgili açıklamalarının tamamı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx