Elon Musk, Filistin’e desteği yüzünden X’ten reklam çekenlere sert yanıt verdi!

Musk, New York Times’ın DealBook etkinliğine katıldığı sırada bu duyguyu defalarca tekrarladı. Musk, “Reklam yapmayın” dedi. “Eğer biri bana reklamla şantaj yapmaya kalkarsa, bana parayla mı şantaj yapar? Git kendini becer. Anlaşıldı mı? Umarım anlaşılmıştır.”

Musk, günün erken saatlerinde aynı etkinlikte yer alan ve Musk’ın bu ayın başındaki tweet’inin ardından şirketin reklamları çekme kararından bahseden Disney CEO’su Bob Iger’e açıkça atıfta bulunarak “Merhaba Bob” diye ekledi. Variety’ye göre Iger, Disney’in X ile olan ilişkisinin “bizim için mutlaka olumlu bir ilişki olmadığını” söyledi.

Elon Musk, Filistin’e desteği yüzünden X’ten reklam çekenlere sert yanıt verdi!

Musk bir kez daha antisemitik olduğunu inkar etse de, reklamverenlerin X’ten başka bir yere göç etmesine neden olan tweet’e katıldığı için biraz pişmanlık duyduğunu ifade etti. Musk, Variety’ye göre gönderi hakkında şunları söyledi:  “O kişiye cevap vermemeliydim… Aslında benden nefret edenlere dolu bir silah verdim. ”

X, yorum taleplerine henüz yanıt vermedi. The Hollywood Reporter’a göre X CEO’su Linda Yaccarino, eski reklam yöneticisinin Musk’un tiradı sırasında “suratlı” bir tavırla oturduğunu bildiren The Hollywood Reporter’a göre, açıklamalar esnasına ön sırada yer alıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx