Bu telefon da Snapdragon 8 Gen 3 ile gelecek!

Nubia’nın son amiral gemisi modelleri Z50 ve Z50 Ultra, pazarda olumlu bir tepki aldı. Geçen yıl Aralık ayında piyasaya sürülen Z50 ve bu yıl Mart ayında piyasaya sürülen Z50 Ultra, etkileyici özelliklere sahip. Z50 Ultra, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, bir delikli kameraya sahip olmayan AMOLED ekran ve 64MP üçlü arka kamera kurulumuyla pazarda dikkat çekiyor.

Şimdi, şirketin bir sonraki akıllı telefonunu geliştirdiğine dair raporlar var. Bu cihazın adının Nubia Z60 veya Red Magic 9 serisi olabileceği belirtiliyor. Bu cihazın, Qualcomm’un yakında piyasaya süreceği Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve geliştirilmiş bir ekran altı ön kamera ile donatılacağı söyleniyor. Bu bilgiler, duyumcu Digital Chat Station’dan geliyor, ancak cihazın kesin adı henüz açıklanmadı.

Nubia’nın Aralık 2022’de Nubia Z50’yi tanıttığını düşündüğümüzde, Z60’ın potansiyel olarak yakın bir tarihte piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

Bu telefon da Snapdragon 8 Gen 3 ile gelecek!

Son zamanlarda Geekbench’te NX769J model numarasına sahip bir Nubia telefonu da fark edildi. Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılmış bu cihaz, tek çekirdekli testte 1596 puan ve çok çekirdekli testte 5977 puan alarak etkileyici bir performans sergiledi. Bu cihazın, Red Magic 9 oyun telefonu olabileceği belirtiliyor.

Ayrıca, NX721J ve NX769J model numaralarına sahip iki Nubia telefonunun yakın zamanda Wi-Fi Alliance sertifikası aldığı belirtiliyor. Bu cihazlar, Android 13 ile uyumlu ve hem 2.4GHz hem de 5GHz Wi-Fi ağlarına destek sağlıyor.

NX721J modeli, muhtemelen uzun süredir beklenen Nubia Z60 amiral gemisi telefon olabilir. Daha önce aynı duyumcu, Nubia’nın 35mm kamera ve 1 inç sensöre sahip bir akıllı telefon geliştirdiğini belirtti.

Öte yandan, Nubia’nın 2023’ün son çeyreğinde ilk katlanabilir akıllı telefonu Nubia Z60 Fold’u piyasaya süreceği söyleniyor. Bu cihazın 7.3 inç AMOLED katlanabilir ekranla donatılacağı ve Snapdragon 8 serisi bir yonga seti, 12GB RAM, 256GB ve 512GB depolama seçenekleri, 5.000mAh pil kapasitesi ve 100W kablolu şarj desteği, hatta belki de kablosuz şarj desteği ile geleceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx