THY ile IndiGo kod paylaşımlı uçuşlara yine başladı

Hindistan’ın en büyük iç çizgi taşıyıcı pozisyonundaki IndiGo ile dün gerçekleştirilen birinci kod paylaşımlı uçuş ile birlikte her iki havayolu birbirlerinin seferlerine kodunu ekleyebilecekler. Mutabakat kapsamında THY, IndiGo tarafından gerçekleştirilen Delhi-İstanbul ve Hindistan’ın Ahmedabad, Amritsar, Bangalor, Chennai, Bombay ve Kalküta kentlerindeki uçuşlarına kodunu ekleyerek satış yapacak.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, salgın nedeniyle iki güçlü yıla tanıklık eden havacılık bölümünün artık yeni bir periyoda girdiğinin altını çizerek “Bu da iş birliklerini iyileştirmemize ve geliştirmemize imkan tanıyacaktır. Bu yeni devirde bütün havayolları için iş birlikleri daha değerli hale gelmiştir. Türk Hava Yolları ve IndiGo olarak, Türkiye ve Hindistan ortasında seferlerin yine başlamasından çok memnunuz. Bu sayede konuklarımızın daha yeterli kontaklarla uçuşlarımızı kullanmaya devam edeceğini paylaşmak isterim ”dedi.

YOLCULARA DAHA FAZLA SEÇENEK

IndiGo CEO’su Ronojoy Dutta ise “Yolcularımıza daha fazla seçenek sunmak için Türk Hava Yolları ile stratejik ortaklığımızı sürdürmekten memnunluk duyuyoruz. Havacılık bölümünün genel olarak düzelmesi sayesinde bu muahede ile yolcularımıza İstanbul’un ötesindeki seyahatler için sunulan seçenekler genişletilmektedir. Türk Hava Yolları’nın geniş uçuş ağındaki 12 varış noktası kullanılarak; yolcularımıza uygun irtibatlı, süratli, kesintisiz seyahat tecrübesi sağlanacaktır” diye konuştu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.