Şenol Güneş’ten Yusuf Demir açıklaması!

Galatasaray’ın Avusturya takımı Rapid Wien’den takımına kattığı yeni transferi Yusuf Demir, Kasımpaşa – Galatasaray karşılaşmasıyla sarı kırmızılı forma altında birinci maçına çıktı.

Okan Buruk “Yusuf’un her şeyi Türk” 

Mücadelenin akabinde basın toplantısında  konuşan Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, “Yusuf Demir çok kaliteli, çok yetenekli. Bunu oyuna girince gösterdi. Yusuf’u keşke Türk olarak oynatabilsek. Her şeyi Türk olan çocuk milli takım tercihi nasıl olmuş, onu da bilmiyoruz. Biz mi tercih etmedik o mu Türkiye’yi tercih etmedi? Türk olan bir oyuncunun Türk olarak oynaması gerekiyor. Yalnızca Galatasaray değil, tüm oyuncuların. Bilhassa Türk pasaportu olan, Türk aileye sahip olan bizden birilerinin yabancı olarak oynaması berbat bir durum” açıklamasında bulunmuştu.

“Zaten Avusturya’yı seçmişti”

Yusuf Demir’i ulusal ekibe almadığı argümanları ile toplumsal medyada gündem olan periyodun A ulusal grup teknik yöneticisi Şenol Güneş, husus ile ilgili tv100’e konuştu.

Güneş, “Yok o denli bir şey, o vakit 16-17 yaşındaydı, aslında Avusturya Ümit ulusal ekibinde oynuyordu. Avusturya ulusal kadrosunu seçmişti. O periyot oraya gidip Mert Müldür’ü aldım, Yusuf’u neden almayayım lakin o tercihini yapmıştı. Avusturya, Ercan Kara ile birlikte Yusuf’u aldı” tabirlerini kullandı. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.