Sadece İnce ve Oğan 100 bin imzaya ulaştı

Yener, cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza sürecinin dün saat 20.00’de sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada “Adaylardan Muharrem İnce için 114 bin 661, Sinan Oğan için 111 bin 508, Muhammet Ali Fatih Erbakan için 69 bin 255, Doğu Perinçek için 27 bin 61, Yakup Türkal için 3 bin 137, Erkan Trükten için 2 bin 589, Tevfik Ahmet Özal için bin 544, İrfan Uzun için bin 263, Halil Murat Ünver için 538, Hilmi Özden için 478, Davut Turan için 122 olmak üzere toplamda 332 bin 156 seçmen teklifte bulunmuştur. Kurumumuz imza sürecinin sona ermesinden sonra yapmış olduğu toplantı sonucu 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi’nde cumhurbaşkanı adaylarının alfabetik sırayla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Muharrem İnce, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Sinan Oğan olduğunun tespitine karar vermiş olup, karar Resmi Gazete’de ilan edilmek üzere gönderilmiştir” ifadelerini kullandı.

‘Üçüncü bir yol olmak istiyoruz’

Cumhurbaşkanı Adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, dün halasının kızı Aşire Öztürk’ün cenaze törenine katılmak için memleketi Yalova’nın Elmalık köyüne geldi.

Cenaze öncesi köy meydanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, Türkiye’nin kutuplaşmış şekilde seçime gittiğinibelirterek şunları söyledi:

“Biz Türkiye’deki yeni bir yol olmak istiyoruz. Üçüncü bir yol olmak istiyoruz. Atatürkçülerin, cumhuriyetçilerin, makul olanların, ortada olanların. Türkiye’yi marjinallere teslim etmeyeceğiz. Türkiye’yi PKK’lılara, Hizbullahçılara, FETÖ’cülere, bunların desteğine muhtaç hale getiremeyiz Türkiye’yi. Türkiye’yi bu uçurumun kenarından çekip alacağız.” -YALOVA İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir