Perinçek’ten Suriye ziyareti açıklaması: Ankara’nın da Moskova’nın da haberi var

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek ile geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa ederek Vatan Partisi’ne katılan Ethem Sancak’ın içinde bulunduğu bir heyetin, Şam’a giderek Suriye Devlet Lideri Beşar Esad’la görüşeceği açıklandı.

‘DAVET EDİLDİK, KENDİ İNİSİYATİFİMİZLE GİDİYORUZ’

Günü şimdi netleşmeyen görüşmeyle ilgili Halk TV’den Berrak Güngör’e açıklamalarda bulunan Doğu Perinçek, “Vatan Partisi davet edildi şahsen. Doğal devletimizi bilgilendiriyoruz lakin biz devlet aygıtı dışında bağımsız bir partiyiz. Devletten buyruk almayız ancak onları da bilgilendiririz. Natürel ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile görüş alışverişi yapıyoruz ancak onların denetimi, talimatı, yönlendirmesi dahilinde değil. Vatan Partisi olarak kendi inisiyatifimizle bu seyahati yapıyoruz” sözlerini kullandı.

Perinçek, Suriye Devlet Lideri Beşar Esad ile birebir değil lakin heyetler ortası bir görüşme gerçekleştirileceğini belirtirken heyette yer alacak öteki isimlerin de önümüzdeki günlerde netleşeceğini söyledi.

‘RUSYA, SURİYE İLE TÜRKİYE’NİN İŞBİRLİĞİ YAPMASINI ÇOK İSTİYOR’

Rusya’nın da ziyaretten haberi olduğunu ve desteklediğini söyleyen Perinçek şöyle konuştu:

“Daha evvel sayın Ethem Sancak, sayın Şule Perinçek ve öbür arkadaşların da bulunduğu bir heyet Rusya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi bundan 10-15 gün kadar evvel. Orada bu ziyaret görüşüldü. Türkiye, Suriye, Rusya ve İran işbirliği, bölge ülkelerinin güvenliği ve ekonomik gelişmeleriyle ilgili çok değerli bir anlayış birliği oluşturuldu. Soçi de bizim ziyaretimizden sonra gerçekleştirildi. Rusya’nın bu gelişmelerden ve ziyaretten haberi var. Onlar da destekliyor. Onlar da Suriye ile Türkiye’nin işbirliği yapmasını çok istiyor.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.