Nureddin Nebati: Türkiye, dünyadaki krizden muvaffakiyetle çıkacak

Ekonomi ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iktisada dair tüm gelişmeleri A Haber canlı yayınında kıymetlendi.

Dünyada yaşanılan ekonomik kriz ve enflasyona değinen Nebati, Türkiye’nin bu krizden büyük muvaffakiyetler elde ederek çıkacağını söyledi.

“Türkiye’nin potansiyelini bilmeyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını bir süreci yaşayacağız” vurgusunda bulunan Nebati, şu tabirleri kullandı:

“Hepimiz şaşıracağız”

“Salgın periyodu boyunca Türkiye farkını ortaya koydu. Ticaret canlı ve orijinal pazarlar bulundu. (Salgın sonrası) İktisatta bu işi biz bitireceğiz dediğimizde savaş planlarımızı öteledi. Savaş Türkiye’ye fiyat artışı olarak yansıdı. Türkiye’nin kapasitesi çok büyük. Ben ümitliyim… Türkiye salgın periyodunda olduğu üzere artık de başarılı bir sonuç elde edecek. “Erdoğan gitsin” diyenler hayal kırıklığına uğrayacak.

Emtia fiyatları gerginlikten ötürü yükseliyordu, savaş ile birlikte daha fazla arttı. Bu sürecin enflasyon ile yürüyeceğini ve biz muhalefetin bize bunun ile saldırmaya çalışacağını söylemiştik. TÜİK bugün sayıları açıkladı. Enflasyonun kalıcı olmaması için gerekli önlemlerin alınması kıymetli.

Ben umutluyum zira Türkiye salgın devrinde olduğu üzere o denli bir başarılı sonuç elde edecek ki hepimiz şaşıracağız. Bundan yüzde yüz eminim. Türkiye’nin potansiyelini bilmeyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını bir süreci yaşayacağız.

Türkiye altyapısını tamamlanmış bir ülke ve kapasitesi çok büyük. Yanı başımızda savaş varken bile çarklar döndü.”Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.