Nokia’dan uygun fiyatlı 5G telefon müjdesi: 120 Hz ekran ve dahası

Nokia, giriş ve orta seviye kullanıcılar için uygun fiyatlı akıllı telefonlar üretmeye devam ediyor. Şirketin ortaya çıkan son modeli, 5G’ye geçiş yapmak isteyen müşterileri sevindirecek. Nokia G400 5G özellikleri ve fiyatı resmi belgelerde ortaya çıktı.

Nokia G400 5G özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Nokia G400 5G, 120 Hz yenileme hızına sahip ilk Nokia modeli olacak. FCC’ye gönderilen G400 5G kullanım kılavuzu, yaklaşmakta olan resmi duyurudan önce telefonun tüm bilgilerini ortaya koydu. Kılavuz, TA-1448, TA-1476 ve N1530DL olmak üzere üç modelin adını gösteriyor.

Nokia G400 5G modeli aslında Ocak ayında düzenlenen CES 2022 etkinliğinde doğrulanmıştı. Fakat o zamandan beri akıllı telefon hakkında resmi bir bilgi gelmedi. FCC ile paylaşılan kullanım kılavuzunun ortaya çıkması ise yakında piyasaya sürüleceği anlamına geliyor olabilir.

Uygun fiyatlı 5G telefon ile ilgili dikkat çeken ilk nokta ekranı oldu. 6.5 inçlik LCD ekran, 120 Hz yenileme hızını destekleyecek. FCC’ye gönderilen dosyalara göre, akıllı telefonun tasarımı oldukça sade tutulmuş gibi duruyor. Su damlası çentikli bir ön yüz ve üçlü arka kamera kurulumu bulunuyor.

6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına yer verecek olan Nokia G400, 4900mAh’lık bir pilden beslenecek. FCC dosyalarında belirtilmemiş olsa da, Snapdragon 480 yonga setinden gücünü alacağı düşünülüyor.

Ayrıca cihazın kamerasının üçlü olacağı belirtildi. Birincil sensör 48 Megapiksel, ultra geniş açı sensörü 5 Megapiksel ve derinlik sensörü ise 2 Megapiksel olacak şekilde ayarlandı. Ön tarafta su damlası şeklinde bulunacak kamera ise 16 Megapiksel çözünürlüğnde olacak.

İddiaya göre Nokia G400 5G fiyatı 240 dolar olarak belirlendi. Nokia’nın orta segment bir model için oldukça iddialı bir fiyat etiketi seçmiş gibi duruyor. Cihaz hakkında henüz doğrulama gelmedi, fakat Kasım ayı gibi satışa çıkması bekleniyor. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği de şimdilik bilinmiyor.

Siz yeni Nokia modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.