KYK yurt ve burs müracaat tarihleri aşikâr oldu mu? KYK yurt ve burs müracaatları ne vakit?

YKS sonuçları geçtiğimiz ay açaıklanırken, öğrencileri tercih heyecanı sarmaya başlamıştı.

İstediği kısım ve üniversiteleri tercih eden adaylar, bu sabah itibariyle sonuçlara ulaşmaya başladı.

Milyonlarca öğrenci üniversiteli olurken, sıradaki heyecan ise KYK ve yurt müracaatları olacak.

Özellikle kent dışında üniversite okuyacak olanlar, KYK yurt müracaat tarihlerini araştırmaya başladı.

Güvenli ve konforlu olan devlet yurdunda kalmak ve burs almak isteyenler, “KYK yurt ve burs müracaat tarihleri aşikâr oldu mu? KYK yurt ve burs müracaatları ne vakit?” sorularını araştırıyor.

Peki, KYK yurt ve burs müracaat tarihleri muhakkak oldu mu? KYK yurt ve burs müracaatları ne vakit? İşte ayrıntılar…

KYK yurt ve burs müracaat tarihleri belirli oldu mu? KYK yurt ve burs müracaatları ne vakit?

2022-2023 eğitim periyodu için kredi ve burs müracaatlarının, geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere ekim ayında yapılması bekleniyor. Bahse ait ayrıntılar geldikçe ve kesin tarih muhakkak olunca haberimizde yer vereceğiz.

Yüksek Tahsil Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) yükseköğrenim öğrencileri için yurt müracaatlarının alınacağı tarih ile ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmadı.

Kimler yurt müracaat yapabilir?

a) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması.

b) Tahsil gördüğü yükseköğretim kurumu yahut programının, ailesinin ikamet ettiği vilayet yahut ilçe hudutları dışında bulunması.

c) Taksirli cürümler ile kısa vadeli mahpus cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş yahut aşağıda sayılan kabahatler dışında tecil edilmiş kararlar hariç olmak üzere, taammüden işlenen bir hatadan ötürü altı ay yahut daha fazla mühletle mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı hatalar, anayasal tertibe ve bu sistemin işleyişine karşı hatalar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimadı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kabahatten kaynaklanan malvarlığı bedellerini aklama, kaçakçılık,

d) Cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı cürümler yahut cinsel dokunulmazlığa karşı kabahatler, hayasızca hareketler, uyuşturucu ve uyarıcı husus imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme yahut bulundurma, haksız mal edinme, şike, teşvik primi, kanuna alışılmamış olarak spor karşılaşmalarına dayalı bahis ve baht oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkan sağlama, reklamını yapma yahut para nakline aracılık etme cürümlerinden mahkûm olmaması.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.