Kendisini Ünlü Bir Şef Olarak Tanıtıp Yıllarca İtalya’da Restoran İşleten Tekstilci Hepimizi Dumur Etti!

Kendisini Geovani Polloina adlı İtalyan şef olarak tanıtarak 6 yıl boyunca İtalyan restoranı işleten Cengiz Düşünceli adlı eski tekstilcinin hilesi sosyal medyada gündem oldu. Mehmet Yalçın’ın ‘Sülün Osman mutfakta!’ başlıklı yazısında anlattığı bu hikaye duyanları şaşkına çevirdi.

Kaynak: https://t24.com.tr/yazarlar/mehmet-ya…

Mehmet Yalçın’ın yazısına taşıdığı kendini Geovani Polloina adlı İtalyan şef olarak tanıtıp 6 yıl boyunca İtalyan restoranı işleten Cengiz Düşünceli’nin yaptıkları gündem oldu.

Yalçın, yazısında ‘İstanbullu batık tekstilci Cengiz Düşünceli, İtalyan şef Geovani Polloina kılığında gastronomi dünyasını altı yıl dolandırdı’ diye yazdı.

2017’de gittiği bir restoranda arkadaşının “Bize Şef Geovani bize danışmanlık yapacak” demesi üzerine gözlem yapan Yalçın, İtalyan şefin mükemmel bir Türkçe ile konuştuğunu fark etti.

Yalçın bu işte bir gariplik var, diye düşündüğü sırada arkadaşını uyardı ve şefin Instagram hesabını incelediğini de yazdı.

“‘Bugün Tiramisu yaptım harika oldu’ diye paylaştığı resimler Google taramasında en sonlarda çıkan fotoğraflardı…”

Yalçın yazısında, kendisini şef diye tanıtan kişinin yemek fotoğraflarının tamamını internetten aldığını söyledi.

O günlerden bu zamana kadar ününü katlayan sözde İtalyan şefin eski sevgilisi Nazlı Yorgancıoğlu tarafından ifşalandığı belirtildi.

“Onun gerçek adı Cengiz Düşünceli. Türk TV’lerini izliyor, Türk gazetelerini okuyordu, şüphelenmiştim.”

İtalyan şef Geovani Polloina İstanbullu Cengiz Düşünceli çıktı!

2008 yılında bir yat kazası geçirdikten sonra yüzde 45 yaşam şansı verilen Düşünceli hayata tutunmuş ancak kimliğini değiştirmişti.

Haberlere göre Düşünceli, İtalyan imajını pekiştirmek için koluna İtalyanca dövme yaptırdı ve yıllarca ünlü restoranlarda şeflik yaptı, danışmanlık hizmeti verdi.

Yalçın, Düşünceli’nin İstanbul’daki tekstil firması iflas edince bir fırın açtığı ve ardından görünümünüyle birlikte kimliğini de değiştirerek yurt dışına gittiğini aktardı.

Soranlara ise “Babam Türk, annem İtalyan. İngiltere’de büyüdüğüm için İtalyancam az” dediği ortaya çıktı.

Sözde şefin şimdiye kadar hakkında çıkan haberler sosyal medyada yankı uyandırdı:

??

Herkes onu ünlü İtalyan şef olarak biliyordu…

??

Gerçek kimliği ortaya çıkan Cengiz Düşünceli’den açıklama geldi: “Yeni bir hayat kurmak istedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir