Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Mansur Yavaş’a üstü kapalı ‘ihale’ reaksiyonu: Gözünün yaşına bakmam

İYİ Parti’nin HDP takviyesi ile kazanılan belediyelerden adapsız ihale aldığını öne süren CHP’li eski Milletvekili Barış Yarkadaş, bahisle ilgili ayrıntıları dün açıkladı.

Canlı yayında elinde evraklarla konuşan Yarkadaş, “Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu’na yakınlığıyla bilinen Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 107 milyon liralık ihale alıyor” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ZEHİR ZEMBEREK ÇIKIŞ

İhale tartışmaları devam ederken, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan zehir zemberek açıklamalar geldi.

Twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, “Ya bana katılın ya da önümden çekilin demiştim. Onu da netleştireyim. Kendi yol arkadaşlarıma dedim. 5’li çeteler, birtakım sermayedarlar, varlıkçılar, çantacılar bu ülkenin ikinci 100 yılını dizayn etmeye kararlı. Ben ve arkadaşlarım da onlara karşı dimdik durmaya kararlıyız. “AK Parti’nin ihalecisi makûs, gelsin bizimkiler” demeyenler yol arkadaşım olacak. Artık birtakım sermayedarlar, birtakım medya üzerinden, kimi kurmaylarımın beşli çetelerle görüştüğüne dair haberleri devreye sokacakları bilgisi geliyor.” sözlerini kullandı.

“GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAM”

“Kimlerin bu operasyonun ardında olduğunu da biliyorum. Benim bu türlü kurmaylarım olmaz. Oldurtmam.” açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Benimle olacaklara net söyledim! Bay Kemal’de kurul olmayacak, ihale olmayacak, haksız zenginleşme olmayacak. Benimle yürüyecek olanlar, bunu bilerek gelsinler.

Gelenler; çocuklarımız için, torunlarımız için, gençlerimiz için gelsin. Vatanımızın, doğmayı bekleyen evlatları için gelsin. Yoksul fukara için gelsin. Bırakın rastgele bir kurmayımı; bu çetelerle pazarlık yapan evladımın bile gözünün yaşına bakmam. Gidenlere de uğurlar ola.”

MANSUR YAVAŞ’A GÖNDERME Mİ?

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları Mansur Yavaş’a üstü kapalı bir ikaz olarak değerlendirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.