Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Mahmut Özer’e davet: ‘Gelin birlikte çözelim bu işi’

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Öğretmenlere yapılacak imtihana ait, “Mülakat olmasın diye imtihan yapalım dedim” ifadesini kıymetlendirdi. “Sınavdan, mülakattan daha makul tahliller var” diyen Kılıçdaroğlu, Bakan Özer’e davette bulundu. 

Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı:

“Milli Eğitim Bakanı Özer ‘Sınav olmasın dedik, sendikalar ayağa kalktı’ demiş. İmtihandan, mülakattan daha makul tahliller var elbette. Tekrar davet yapıyorum, gelin birlikte çözelim bu işi. Öğretmenlerimizin çok daha büyük sıkıntıları var, bu türlü anlamsız şeylerle incitmeyelim kendilerini.”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, HaberTürk müellifi Fatih Altaylı’ya verdiği röportajda öğretmenlere yapılan imtihanla ilgili şu bilgileri aktarmıştı:

“Eğer lisansüstü eğitiminiz var ise, doktoranız var ise, bu lisansüstü eğitim ve doktoranız öğretmenlik yaptığınız branş ile yüzde yüz alakalı değilse bile bu sizi imtihandan muaf tutuyor ve lisansüstü eğitimle uzman, doktora ile direkt başöğretmen oluyorsunuz. Lakin ya gerisini ne yapacağız. Burada sayı yetersiz kalıyor. Bu imtihan başından belirli idi. Uzaktan eğitimle 180 saatlik eğitim ve bu eğitimin sonuçlarını ölçmek için bir imtihan yapacaktık. Burada ne ayıp var? Bakın Fatih Beyefendi, mülakat da yapabilirdik. Lakin mülakatlar ile ilgili Türkiye’de durumu siz de biliyorsunuz. Bitmek tükenmek bitmeyen spekülasyonlar olacaktı. Bu yüzden mülakat istemedim. Mülakatı kaldırdım. Adil, tartışmasız bir imtihan yapılsın dedim.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.