Kadın cinayetine müebbet talebi

Bahsettiği şey kadına şiddetti. O da Maltepe’deki evine çözüleceğinden şüphe duyduğu sorunun kurbanlarından biri olmuştu. Akademisyen Aylin Sözer’in katil zanlısı için istenen ceza belli oldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Aylin Sözer 29 Aralık 2020’de evinde Kemal Ayyıldız ile tartıştıktan sonra boğazından bıçaklanarak öldürülmüştü. Katil zanlısı daha sonra Sözer’i yakmaya çalışmış ve banka hesabındaki paraları kendi hesabına aktarmak istemişti.

Cinayetin ardından Ayyıldız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anadolu Cumhuriyet Başsaccılığı Aylin Sözer’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmasını tamamladı. İddianamede Kemal Ayyıldız’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Ayyıldız’ın ayrıca çeşitli suçlardan 35 yıl 6 aya kadar hapsi de talep edildi. İddianameye haksız tahrik indirimi uygulanmaması isteği de eklendi.

Başsavcılık ayrıca olay günü Kemal Ayyıldız’a IBAN gönderen bir diğer şüphelinin de 4 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
İddianame kabul edilirse sanıklar hakim karşısına çıkacak.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir