İstanbul’da bilakis göç! Son 3 yılda 10 bin hane…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bilgilerinden derlediği çalışmayı paylaşan CHP’li Gürsel Tekin, son üç yılda 10 bin hanenin kentten göç ettiğini açıkladı.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine nazaran, ilçeler bazında son üç yılda Esenyurt’ta 1035, Bağcılarda 984, Küçükçekmece’de 780, Bahçelievler’de 624 ve Esenler’de 565 haneden bilakis göç için belediyeye başvurduğunu aktaran Tekin, “İstanbul tarihinde yalnızca 1. Dünya Savaşı sırasında göç vermiş, onun dışında ekseriyetle göç almış bir kent. Meğer artık aksine göç veriyor” diye konuştu.

Son 3 yılda 10 bin hane Anadolu’ya döndü

İBB’nin imkanı olmayan vatandaşlar memleketine dönenlere nakliye hizmeti verdiğini söyleyenTekin, “Üç yıl içinde 10 bin hanenin Anadolu’nun çeşitli bölgelerine dönmelerine yardım ettiler. Şu anda da 800 hane sıra bekliyor. Başta Esenyurt, Bağcılar, Sultanbeyli üzere ilçelerde yaşayan beşerler aksine göç ediyor. Çoğunlukla Batman, Ordu, Diyarbakır ve çeşitli vilayetlere gittiklerini görüyoruz. Bu hane sayısının önümüzdeki günlerde de artmasını bekliyoruz.” sözünü kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.