İstanbul selle boğuşurken, İmamoğlu’nun 9 gün müsaade aldığı ortaya çıktı!

Meteoroloji Genel Müdrülüğü İstanbul’u Kurban Bayramı’nın birinci ve ikinci gününde şiddetli yağışların olacağı istikametinde ikazlarda bulunmuştu.

Megakent İstanbul, bayramın birinci ve ikinci gününde şiddetli yağışlara teslim oldu. İstanbul’un bir çok bölgesini sel vurdu. En çok etkilenen bölge ise Esenyurt oldu. Pınar Mahallesi’nde dere taştı. 70’den fazla mesken tahliye edildi. Birçok iş yeri sular altında kaldı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali Ali Yerlikaya felaketin akabinde çabucak misyonlarının başına geçti ve soluğu sel bölgesinde aldılar. Süleyman Soylu meskeni sular altında kalan vatandaşlara 5 bin TL yardım yapılacağı muştusunu de verdi. 

Tüm bunlar yaşanırken gözler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu aradı, fakat İmamoğlu ortada yoktu. tv100, İmamoğlu’nun Fethiye’de lüks bir otelde tatil yaptığını ortaya çıkardı. İmamoğlu’nun tatilde olması büyük reaksiyon çekti. 

Twitter’da #imamoğlunerede hashtagi ile TT olan İmamoğlu’na bir çok kısımdan reaksiyon yağdı. 

İMAMOĞLU 9 GÜN MÜSAADE ALMIŞ

İstanbul’u vuran selde tatilde olan Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun 9 gün müsaade aldığı ortaya çıktı.

Tatilini bölüp gelmeyen İmamoğlu, yalnızca tweet atmakla yetindi. Dün tekneyle Göcek’e giden İmamoğlu’nun bugün de Bodrum’a geçeceği, mavi tıp yapacağı öğrenildi.

Trekking de yapan İmamoğlu’nun bayram tatili bitince İstanbul’a döneceği öğrenildi.

KAYNAK: TV100

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.