Hafta sonu marketler( bakkallar) kaçta açılıyor, kapanıyor? A101, BİM, ŞOK hafta sonu kaça kadar açık? 27-28 Şubat 2021!

56 saatlik hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla beraber vatandaşların yoğunlaştığı konulardan oldu. Koronavirüs önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce yayımlanan ek genelgeye göre hafta içi market ve bakkallar saat 10.00-20.00 arasında müşterilere hizmet veriyor. Hafta sonu ise daha kısıtlı bir zaman diliminde marketler açık oluyor. Bu nedenle hafta sonu marketlerin açılış ve kapanış saatleri merak ediliyor. Sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonları temel ihtiyaçların karşılanması adına ikamete en yakın marketlere gidip gelinebilecek.

A101, BİM, ŞOK HAFTA SONU KAÇA KADAR AÇIK?

Hafta sonu market ve bakkallara gidecek olanlar İçişleri Bakanlığı’nın daha önce yayınladığı genelgedeki hususlara göre hareket edecek. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında 10.00-17.00 saatleri arasında marketler hizmet vermeye devam edecek. Online sipariş firmaları da siparişleri teslim edebilecek.

6039d152d265a220a80bd8c9

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan genelgede, şu ifadelere yer verildi:

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Yine belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. Online sipariş firmaları da kısıtlama süresince 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir