Fatma Mavi cinayetinde yargılama başladı

Fatma Mavi, 1 Kasım 2020’de yangın çıkan İstanbul Bahçelievler’deki evinde ölü bulundu. Önce yangında ölmüş olabileceği değerlendirilse de, polis ekipleri içine benzin konulmuş 5 litrelik boş bir pet şişe bulunca soruşturma devam etti.

Mavi’nin yangından önce boğularak öldürüldüğü sona da evin ateşe verildiği belirlendi. Olayla ilgili şüpheli iki kişi yakalandı. Tutuklu sanıklar Ergin Aktürk ve Ali İlkay Sarı hakim karşısına çıktı.

Ergin Aktürk savunmasında suçlamaları reddetti. Vücudundaki yanığın olaydan önce iş yerinde olduğunu belirtti. İfadesinin baskı ve şiddet altında alındığını, uyuşturucunun da etkisiyle kabul etmeye mecbur kaldığını söyledi. Sanık Aktürk, “Ailesinin yüzlerine karşı, gözlerinin içine bakarak böyle bir şey yapmadığımı söylüyorum. Ben bir şey yapmadım, vicdanım rahat. Suçsuzum” dedi.

Diğer sanık Ali İlkay Sarı da olay günü benzinliğe gitmediğini, Ergin Aktürk ile buluşmadığını söyleyerek suçlamaları reddetti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Benzinlikten alınan kamera görüntülerinin incelenmesi ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir