Evde ‘akıllı’ temizlik zamanı

Teknoloji her alanda gelişirken son yıllarda özellikle ev temizliğine yardımcı cihazlarda etkileyici inovasyonlar karşımıza çıkıyor. Çalışan insanların ev ile iş hayatları arasındaki dengeyi daha iyi kurmasına yardımcı olan akıllı cihazların sayısı, gün geçtikçe artıyor. Akıllı ev ürünü denildiği zaman günümüzde halen akla ilk gelen, büyük bir kullanım rahatlığı sunan robot süpürgeler oluyor. Ev işlerine en büyük yardımcı kesinlikle bu ürünler çünkü belirli şartlar altında evi süpürme sürecini tamamen hayatınızdan çıkarıyor. Gelişmiş sensörler ve genelde LiDAR ile donatılan robot süpürgeler, evin haritasını çıkarıyor ve eşyalara zarar vermeden her yeri süpürebiliyor.

DİKEY SÜPÜRGELER REVAÇTA

Yeni nesil versiyonlar süpürme yanında silme işlemini de gerçekleştirebiliyor. Bunun için bir su haznesine sahip olan hibrit süpürgeler, otomatik boşaltma özellikli şarj ünitelerine kendi başlarına gelebiliyor. Akıllı telefonlar üzerinden rahatlıkla yönetilebilen ve siz evden yokken evinizi tertemiz hale getirebilen bu ürünler, Türkiye’deki popülerliklerini yüksek oranda artırıyor. Süpürme işlemini daha hızlı ve hassas olarak kendisi gerçekleştirmek isteyenlerin hayatını ise şarjlı dikey süpürgeler kolaylaştırıyor. Normal süpürgelerden daha hafif ve ufak olan bu ürünler, kablonun odadan odaya taşınması ve etrafa takılması derdini tamamen bitiriyor. Şarjlı dikey süpürgelerin sunduğu zahmetsiz yapı sayesinde daha sık süpürge yapılıyor, böylelikle toz ya da kirler büyük oranda birikmeden temizlenebiliyor. Bu ürünler artık normal bir süpürge kadar güçlüler ve yeni nesil pil ile motor teknolojileri sayesinde çok uzun süreler boyunca görevde kalabiliyor.

HAVAYI FİLTRELİYOR

Robot süpürge tarafında olduğu gibi şarjlı dikey süpürge tarafında da ıslak temizlik yapabilen yani silme gerçekleştirebilen modeller bulunuyor. Sağlıklı bir yaşam için zemin temizliğinin yapılması yanında temiz havanın da önemi bulunuyor. Bu konudaki en büyük yardımcılar ise son yıllarda popülerliği inanılmaz artan hava temizleme cihazları oluyor. Bu cihazlar ortamdaki havayı filtreliyor ve daha rahat nefes almanızı sağlıyor. Hava temizleme cihazları aynı zamanda ortamdaki tozu filtreleyerek yaptığınız genel temizliğin ömrünü uzatıyor, hepsine ek olarak yemek sonrasında oluşan ve eğer havalandırma yapılmazsa kıyafet ile koltukların üzerine sinen kötü kokuyu da ortadan kaldırabiliyorlar.

ZORLU LEKELERE BUHARLI ÇÖZÜM

Ev temizliğinde bazen zorlu kirler ya da lekeler karşımıza çıkabiliyor. Bunları temizlemek için genelde kimyasal ürünler kullanmak ya da çok ciddi bir fiziksel efor sarf etmek gerekiyor. Yeni teknolojiler ile bu sorun da ortadan kalkıyor. Şu an pazarda çok sayıda buharlı temizleyici bulunuyor. Bunlar yüksek ısıda su buharı üretiyor ve böylece çok zorlu kirleri dahi zahmetsiz şekilde ortadan kaldırabiliyor. Bu ürünlerde su dışında bir kimyasal kullanılmadığından bebekli evler için de harika bir seçenek oluyorlar. Ev için bahsettiğimiz ürünlerin büyük bölümünü elbette işyerinizde de kullanabilir. Örneğin buharlı temizlik cihazları ile otomobilinizdeki kirleri de kısa sürede temizleyerek ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx