Dusan Tadic, Orkun Kökçü’nün oruç açmasıyla dalga geçti

Hollanda Kupası’nda Ajax’ın Feyenoord’a 2-1 kaybettiği mücadeleye milli yıldızımız Orkun Kökçü ile Ajax kaptanı Dusan Tadic arasında çıkan tartışma damga vurdu.

İlk yarının son anlarında Feyenoord’dan Gimenez’in golü mücadeleye denge getirdi ve ilk yarı bu skorla sona erdi.,

Konuk ekip 51. dakikada bu kez Klaassen ile gol bularak 2-1 öne geçti. Kalan bölümde başka gol olmayınca konuk ekip sahadan galibiyetle ayrılan taraf oldu. Mücadele çok gergin bir ortamda oynandı ve karşılaşma iki kez durmak zorunda kaldı.

Karşılaşmada dakikalar 61’i gösterdiğinde Orkun Kökçü ile Tadic bir ikili mücadelenin ardından birbirine girdi.

Tadic, Orkun’u yere iterken milli futbolcu ayağa kalkıp üzerine yürüdü. Tadic’in gerilim esnasında ağzını işaret edip yeri göstermesi dikkat çekti. Bu hareket sonrası Orkun Kökçü’yü sakinleştirmekte takım arkadaşları oldukça zorlandı.

Tadic ne yapmak istedi?

İkili arasında yaşanan tartışma esnasında Tadic, yeri gösterip elini ağzına götürerek Orkun’un maç içinde orucunu açmasıyla da dalga geçti.

İftar saati maça denk geldiği için Orkun Kökçü, orucunu saha kenarına gelerek açmak durumunda kalmıştı.

Gözden Kaçmasın Dusan Tadic, tepkilere cevap verdi Haberin Detayları

İlk tartışmaları değil

Mücadele öncesi Ajax kaptanı Dusan Tadic ile Feyenoord kaptanı Orkun Kökçü, hakemin gerçekleştirdiği hava atışında bir araya geldi.

Hava atışının ardından hakemlerle tokalaşan Orkun, Tadic’i görmezden geldi ve onunla tokalaşmadı. Canlı yayınlanan bu anlar, Hollanda basınının da dikkatinden kaçmadı.

Daha önce de görmezden geldi

Daha önce de Orkun, tüm takımların depreme destek pazubandı takmasına rağmen Ajax’ın bunu gerçekleştirmeyi reddetmesi üzerine Sırp futbolcunun elini sıkmamıştı.

Gözden Kaçmasın Wesley Sneijder: Ajax kulüp kararıyla yardıma katılmadı Haberin Detayları

Orkun olayı büyütmedi

Sosyal medyaya düşen bir videoda Tadic’in Orkun’a yaptığı hareket infial yaratırken, konuyu milli futbolcu şu sözlerle aydınlattı:

“Böyle maçlarda bu sıklıkla olur ama konuyu büyütmemek gerekiyor. Tadic bana hakaret etmedi. Sadece normal bir tartışma oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir