Dr. Öz’den çok sert açıklama: ABD siyasetinde zerzevat polemiği

Medyatik hekim Mehmet Öz yaptığı açıklamalarla ABD siyasetinde gündem yaratmaya devam ediyor.

Pensilvanya’dan Cumhuriyetçi ABD Senatosu adayı Dr. Mehmet Öz seçim kampanyasını sürdürüyor. Demokrat aday John Fetterman’la atışan Dr. Öz “sebze savaşı” başlattı.

Geçen hafta ülkedeki enflasyondan şikayet eden ve zerzevat fiyatlarından yakınan Dr. Öz’e cevap Fetterman’dan gelmişti. Fetterman, Dr. Öz’ün veryansın ederken zerzevat için Pensilvanya’da yaşayanların kullandığı kelimeyi tercih etmemesini eleştirdi.

“İNME GEÇİRMEZDİ”

Fakat bugün ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Business Insider’a konuşan Dr. Öz’ün kıdemli bağlantı danışmanı Rachel Tripp’in açıklamaları gündem oldu. Dr. Öz’ün en güvendiği isimlerin başında gelen Tripp, “Eğer John Fetterman hayatı boyunca zerzevat yeseydi tahminen de inme geçirmez ve bunun hakkında daima palavra söyleyen bir durumda olmazdı” dedi.

Dr. Öz ile Fetterman ortasındaki uğraşın yakın geçmesi beklenirken buradan çıkacak sonucun Washington’da da istikrarları değiştireceği öngörülüyor. Ayrıyeten bu seçimlerden çıkacak sonucun da ABD’nin eski lideri Donald Trump için bir referandum olması bekleniyor. Zira Trump, Cumhuriyetçilerin ön seçiminde Dr. Öz’ü desteklediğini açıklamış ve mitinglerinde uzunluk göstermişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.