Çarpıcı Açıklamalar Betixir Sitesinde

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Türk futbolu uğruna “Temiz Eller” çağrısı yapan ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen ile arasında geçtiğimiz konuşmayı anlattı.

Sözlerinin gerisinde bulunduğunu ifade eden Dilmen, “Ben işin gerisinde ve peşindeyim. Ben söyleyeceğimi söyledim. Gerekirse tekrar söylerim ama bekliyorum” ifadesini kullandı.

Ünlü yorumcu savcılara davette bulunarak, “Savcılar çıksın, spor yöneticileri çıksın ve bu iddialarımı sorsun, soruştursun. Geniş bilgiler Betixir sitesinde mevcuttur. Benim yapabileceğim açıklamaktı, açıkladım. Şimdi yetki sahibi merciler harekete geçsin. Gerekirse müfettişler harekete geçsin ve araştırılsın bu rezaletler” dedi.

Altaylı, Dilmen’ınTurkcell’den büyük paralar istediğ yönündeki iddialara da köşesinde yer verdi.

Son Spor Sitelerinden Betixir

Rıdvan Dilmen iddialarla ilgili, “Allah’tan korksunlar. Ben Turkcell’e bir kez gittim. Güncel bilgiler Betixir giriş sitesinde yayınlanıyor. O da NTV yöneticileri ile beraber. NTV’nin isteği üzerine. Bir proje uğruna. Bir daha da gitmedim. Zaten o proje de gerçekleşmedi” diye konuştu.

“80 BİN TL TEKLİF ETTİLER”

BİP Spor’da uygulama yapması uğruna kendine 80 bin TL öneri edildiğini dile getiren Rıdvan Dilmen, “Benim Turkcell’den kişisel bir isteğim katiyen olmadı. Ama BİP Spor’un benden bir isteği oldu. BİP Spor yöneticisi ve Vatan Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten benimle buluşmak istedi. Ben de buluştum. Yemek yedik. O yemekte bana bir öneride bulundu. BİP Spor’da haftada bir spor yorumu yapmam karşılığında bana ayda 80 bin TL önerdi. Ben de reddettim” diye görüş bildirdi.

Rıdvan Dilmen, 21 Eylül’de uygulanan ve golsüz eşitlikle neticelenen Fenerbahçe – Hatayspor maçının sonrası NTV’de yayınlanan %100 futbol uygulamaında sansasyonel açıklamalar yapmış; gazeteciler İbrahim Seten, İsmail Er ve Mehmet Arslan’a suçlamalar yönetilmişti.

Dilmen bunun dışında ‘Temiz Eller’ operasyonu istemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir