Antalya’da ambulans geç geldi deyip kendini yaktı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde ikamet eden 24 yaşındaki Ahmet K. isimli genç, eşinin rahatsızlandığını belirterek 112’den ambulans istedi.

Ambulansın geç geldiği tezi üzerine ikametinde sıhhat görevlileriyle tartışan genç, eşinin Manavgat Devlet Hastanesine getirilmesinin akabinde kendisi de hastaneye geldi.

Hastanenin acil servisinde, ambulansın geç gelmesini ve eşiyle ilgilenilmediğini münasebet gösteren Ahmet K., bağırıp çağırarak hastane yetkilileriyle görüşmek istediğini ve yetkililerin yanına gelmesini istedi.

Hastaneye tekrar geldi

Güvenlik vazifelilerinin müdahalesinin akabinde genç dışarı çıkarılırken eşi de tedavisinin tamamlanmasının akabinde hastaneden çıktı.

Eşinin tüm ısrarlarına karşın meskene gitmeyi kabul etmeyen Ahmet K., eşinin hastaneden ayrılmasının akabinde tekrar acil servise geldi ve hastane yetkilileriyle görüşmek istediğini, şikayette bulunacağını tekrarladı.

Kendini yaktı

Görevlilerin, hastane yetkililerinin bu saatte olmadığını söylemesi üzerine kantinden aldığı kolonya şişesini üzerine döken Ahmet K., özel güvenlik elemanlarının ve güvenlik güçlerinin müdahalesine karşın çakmağı çaktı.Görevli de yaralandı

Bir anda alev alan Ahmet K.’ye kaza olayı için acil serviste bulunan Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Ofis Amirliğinde misyonlu trafik polisi duvarda asılı bulunan yangın tüpüyle müdahalede bulunurken söndürmeye çalışan bir özel güvenlik elemanının da kolu yandı.

Alkollu olduğu tespit edildi

Vücudunun boyun ve omuz bölgesinde 1. derece yanık oluştuğu tıpkı vakitte 225 promil alkollü olduğu belirlenen Ahmet K.’ye birinci müdahale Manavgat Devlet Hastanesinde yapıldı.

Eşiyle birlikte hastaneden ayrıldı

Bir müddet acil servis girişinde güvenlik vazifelileri nezaretinde dolaşan Ahmet K., eşinin ticari taksi ile gelerek raporlarını almasının akabinde eşiyle birlikte hastaneden ayrıldı.

Alkolün tesiriyle adresi yanlış verdiğinden ötürü ambulans geç kalmış

İHA’nın haberine nazaran; öteki taraftan, Ahmet K.’nin 112’yi aradığı sırada çok derecede alkollü olduğu, bu yüzden de ikamet adresini yanlış vermesi nedeniyle; ambulansın uzun mühlet adresi aradığı ve olay yerine geç ulaştığı belirlendi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.