Altın Tahminleri Çıkan İsim: Sıradaki 3 Seviye Bunlar!

Bir haftayı daha sonlandırırken, uzman isim İslam Memiş’ten yeni yorumlar geldi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, gram altına ve gümüşe yönelik uyarılarda bulundu. İşte İslam Memiş’in en son Youtube videosundaki detaylar…

İslam Memiş euro, altın ve gümüş çağrısında bulundu

Altın ve gümüş gibi emtiaların yanı sıra dolar kuru hakkında da yorumlarını paylaşan İslam Memiş, “günlük bazda çok büyük dalgalanmalar olduğunu” ifade etti. Altının, euronun ve gümüşün dolar karşısında geri çekilme yaşadığına dikkat çekti. Bunun arkasındaki sebep ise ABD doları endeksi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, ABD doları endeksi 105’e kadar yükseldi. Böyle bir durumda nasıl hareket edeceğini ise aşağıdaki ifadelerle açıkladı:

Aslında dolar karşısında Euro’nun, sterlinin, altının ve gümüşün ucuz olduğunu bilmeli. Bende dolar olsaydı, bunun eski seviyesine kadar gelmesini bekleyeceğime, 4’e bölerdim.

Gümüş, altının ons bazında düşüş yaşamasının, dolar yatırımcılara fırsat sunduğunu aktardı. “Elimde TL olsaydı, dolardan ziyade Euro’nun bana daha fazla kazandıracağını düşünüyorum,” ifadelerini kullandı.  Enflasyonun, mevsimsel etkiden dolayı düşeceğini, ancak bu durumda da alınacak yatırım aracı olarak altına işaret ediyor. Ayrıca resesyon süreci ve gıda krizinin de altında yukarı yönü vurguladığına dikkat çekiyor.

Gram altındaki makas aralığına dikkat çekti

Öte yandan İslam Memiş, piyasalardaki makas aralığına dikkat çekti. Gram altının, ekranlarda 974 lira olduğunu belirten uzman, gün içindeki işlemlerin 994 liraya kadar yükseldiğini söyledi. Kapalı Çarşı’da ise 983 liralık gram altına dikkat çekti ve 9 liralık makas aralığı olduğunu ortaya çıkardı. Yine, bankalardan da altın satın alırken makas aralığını göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi. Değişken fiyatlarla karşılaşacakları konusunda yatırımcıları uyardı.

Altının mevcut durumunda ise, 950-1.000 lira aralığında kademeli bir alım yapılabileceğini aktarıyor. Bunun oldukça iyi bir karar olduğunu açıklayan İslam Memiş, bir sonraki atağın 1.050 lirada olacağını düşünüyor. Ardından gelecek seviyeleri ise 1.200 ve 1.450 lira olarak sıralıyor. Uzun vadede, 950 lira seviyesini görmenin “hayal gibi” olduğunu açıklıyor. Gram altının orta ve uzun vadede avantajlı olduğunu söyleyen Memiş, kısa vadeli alım satıma da karşı olduğunu aşağıdaki ifadelerle belirtiyor:

Gram altın aslında orta ve uzun vade için bana göre avantaj niteliği taşıyor. Elinde gram altın bulunduran yatırımcının da her yükselişte hemen satalım. Bence satmayalım. Onsta ciddi bir baskılanma var. 1810 dolar seviyesi güçlü bir destek seviyesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.